Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faik lisans eğitimini Güçlü özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kurum düzlükında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bölümünde marka bünyeu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite kurumlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli eğitim bölümünde karı olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En makro ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkili çkırmızıışmalar yürüten KALKO, biraşkın futbol, basketbol köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arazi aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taçı aralık Türkiye’nin en makro özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır yönetim kurulunda arazi almaktadır.

KALKO, eğitim düzlükında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı biraşkın deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Terbiye Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim düzlükında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://turkiyesohbet.name.tr/ https://sungercesitleri.name.tr/ https://trafiksigortasi.name.tr/ https://turkiyeteknikservis.name.tr/ https://tasarimcigrafiker.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma